Powstanie Hymnu szkolnego

 

4 czerwiec 2002 rok

                  Idea skomponowania hymnu szkoły zrodziła się na początku roku jubileuszowego naszej wszechnicy i była pomysłem dyrektor Elżbiety Drej. Ogłoszono wśród nauczycieli i uczniów informację z prośbą o napisanie słów hymnu szkolnego.Z uwagi na charakter szkoły,hymn, albo inaczej piosenka szkoły musiała być nieskomplikowana w formie i słowach. O skomponowanie melodii poproszono s. Ewę Staniewską, która podjęła się go z pewnym lękiem zdając sobie sprawę z jego wagi, bowiem nigdy wcześniej nie opracowywano w naszej szkole takiego utworu. Napisania treści podjęła się kol. Bożena Całka, która w pierwszej wersii przedstawiła dwa teksty. Po konsultacji z s. Ewą Staniewską dokonano wyboru i korekty trzeciej zwrotki.

Kol. B. Całka ułożyła tekst, melodię skomponowała S. Ewa. Ostateczna wersja piosenki powstała 4.06.2002 roku.

komentarz: brak