Inauguracja 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1

W dniach od 7 do 8 października 2011 r.   w  Szkole Podstawowej nr 1 w Szczekocinach odbyła się impreza o charakterze środowiskowo-integracyjnym inaugurująca 50-lecie istnienia   placówki.

Oprócz uczniów „Jedynki” do Szczekocin przybyła na zaproszenie dyrektora szkoły drużyna harcerska „Skauting Jurajski” działająca przy Parafii Rzymsko-Katolickiej we Włodowicach.

Biwak połączony z nocnym czuwaniem dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Ognisko, zabawy i pląsy, pieczenie ziemniaków, śpiewanie piosenek, gawędy o historii i patronie szkoły, rozgrywki sportowe oraz nauka tańców belgijskich to tylko niektóre z wielu znakomicie przygotowanych atrakcji.

Punktem kulminacyjnym dla uczestników biwaku był nocny przemarsz z pochodniami pod Pomnik Patrona szkoły.

Przedsięwzięcie zaowocowało nawiązanymi przyjaźniami i współpracą między społecznościami szkolnymi.

Organizacja szkolnego biwaku jest jednym z wielu zaplanowanych działań, jakich podjęła się szkoła w ramach projektu, który będzie realizowała przez cały rok.

Działania te mają na celu kultywowanie trwających od półwiecza tradycji szkolnych, z poszanowaniem własnej tożsamości. http://szczekociny.pl/index.php?dzial=galeria&kat=47&a=37

Inauguracja  realizacji Projektu pt. „Kapsuła czasu” związanego z 50-cio leciem Szkoły Podstawowej Nr 1

im. T. Kościuszki w Szczekocinach

21 października 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Inauguracji 50-cio lecia szkoły. Projekt nosi nazwę „Kapsuła czasu”

i bedzie realizowany przez cały rok aż do miesiąca paździenika 2012 roku.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni Goście w osobach:

- Przewodniczaca Rady  MiG Szczekociny – pani Teresa Niechciał

- ks. Proboszcz Jerzy Miernik

- Radni  MiG Szczekociny

- Doradca burmistrza – pan Jacek Lipa

- Dyrektorzy Placówek Oświatowych z terenu gminy

- Emeryci – nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi

Wsród Gości znalazła się również  drużyna harcerska „Skauting Jurajski” działająca przy Parafii Rzymsko-Katolickiej we Włodowicach.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego Poloneza, a dalszą część uświetniły występy uczniów  naszej szkoły przygotowanych przez Panie: Krystynę Szreniawską, Helenę Prysak, Annę Malus, Grażynę Koper.

Bardzo mile spędziliśmy ten czas w którym wracaliśmy do wspomnień z  życia szkoły.

Szkoła nasza posiada w swoich zbiorach Kroniki szkolne ręcznie zapisywane od roku 1972 , cieszyły sie one zainteresowaniem Gości.